Biserica

Șerban VodĂ

Vizită la Centrul de Copii „Sf. Margareta – Fundația CID”


Vizita la Centrul de Copii „Sf. Margareta – Fundația CID” este una dintre activitățile sociale la care suntem invitați să luam parte cu prilejul prăznuirii celui de-al doilea hram al bisericii noastre – Sfântul Ierarh Nicolae (6 decembrie). Prezența noastră acolo este foarte importantă atât pentru copii, cât și pentru personalul care, cu multă dragoste și dedicare, se îngrijește de soarta micuților.
Putem sprijini activitatea centrului atât financiar, cât și prin produse alimentare și nonalimentare (detergenți, medicamente).
Pers. de contact: dna. Ioana Rusu – coordonator al Sectorului Social.

Fericiți vor fi cei ce vor auzi cuvintele Mântuitorului la Înfricoșata Judecată „bolnav am fost și M-ați cercetat”.