Biserica

Șerban VodĂ

Pelerinajul „Lumină duhovnicească și cultură”


PAROHIA ŞERBAN VODĂ
PELERINAJ „LUMINĂ DUHOVNICEASCĂ ŞI CULTURĂ” 23 – 24 octombrie 2017

Ziua 1: Bucureşti – Buzău – Roman – Piatra Neamț – Mănăstirea Bisericani (închinare la moaștele Sf. Cuv. Iosif, Sf. Cuv. Chiriac și la icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului cu Pruncul) – Mănăstirea Agapia (inchinare la icoana Maicii Domnului, secolul al XIV-lea) – Mănăstirea Văratec (inchinare la moaştele Sf. Cuv. Iosif și la icoana făcătoare de minuni a Sf. Ana) – Mănăstirea Neamţ (inchinare la moaştele Sf.Paisie, Sf. Ioan Iacob Hozevitul, Sf. Necunoscut de la Neamţ și Sf. Simeon de la Muntele Minunat) – cazare la Mn.Neamţ.

Ziua 2: Mănăstirea Neamţ – Mănăstirea Secu (inchinare la moaştele Sf. Ierarh Varlaam şi la icoana Maicii Domnului Cipriota) – Mănăstirea Sihăstria (la chilia și mormântul Pr.Ilie Cleopa) – Bicaz – Cheile Bicazului – Lacul Roșu – Miercurea Ciuc – Tușnad – Sf.Gheorghe – Brașov -– Bucureşti.

TARIF: 195 LEI / pers (cazare in camera dublă)
supliment single: 50 lei / persoana

SERVICII INCLUSE:
– Transport autocar 49 locuri clasificat;
– Cazare 1 noapte
– Diurna conducător auto;
– Insoțitor de grup – preot
Prezenţa la Biserica „Şerban Vodă” ora 06:00

Înscrieri la D-na Magdalena Pencea tel. 0724277905

Preot paroh DINU POMPILIU