Biserica

Șerban VodĂ

28-30.07/ „LUMINĂ DUHOVNICEASCĂ ŞI DE CULTURĂ” VETRE ROMÂNEŞTI: NEAMŢ – BUCOVINA 28 – 30 iulie 2018


PELERINAJ  „LUMINĂ DUHOVNICEASCĂ ŞI DE CULTURĂ” VETRE ROMÂNEŞTI: NEAMŢ – BUCOVINA   28 – 30 iulie ­2018 ( 3 ZILE)


 ZIUA 1

București (plecare ora 6.00) – Mărășești  – Petricani – Mănăstirea Agapia – Mănăstirea Văratec (închinare la moaștele Sf.Gheorghe Pelerinul – moș Gheorghe Lazăr –canonizat anul acesta)Mănăstirea Secu – Mănăstirea Sihastria (la mormântul părintelui Cleopa) –  Mănăstirea Neamț  –  cazare, cină

ZIUA 2

Mănăstirea Neamț  – Târgu Neamț – Boroaia – Fălticeni – Mănăstirea Slatina (participare la Sf. Liturghie) Mănăstirea Voroneț – Mănăstirea Sucevița –Mănăstirea Putna (la mormântul Voievodului Ștefan cel Mare și Sfânt) –  Mănăstirea Sihastria Putnei  – Suceava ( cazare, cină)

ZIUA 3 

Mic dejun – Mănăstirea Sf. Ioan cel Nou de la Suceava  – Mănăstirea Bistrița – Mănăstirea Pângărați  –  Cheile Bicazului – Gheorgheni – Brașov – Ploieşti – Bucureşti

 

TARIF: 495 lei / pers.


Servicii incluse:

  • Transport cu autocar clasificat;
  • 2 nopți de cazare (Neamț și Suceava)
  • 3 mese (mic dejun și 2 cine)

 Servicii neincluse:

  • Intrarile la obiective

Relaţii şi înscrieri la dna. Magdalena Pencea  – tel. 0724 277 905