Biserica

Șerban VodĂ

18/11 Conferința pr. Vasile Gordon „”Părintele Galeriu, de-un leat cu Țara”


Invitatie la o noua conferinta parohiala la Biserica „Serban Voda” din Bucuresti – Duminica – 18.11.2018, orele 18,00!…
Duminica – 18.11.2018, orele 18,00, Parohia bucuresteana „Serban Voda” va invita la o noua seara duhovniceasca in cadrul careia invitatii nostrii – Parintele Profesor Vasile Gordon – Slujitor la Biserica „Sf. Ilie – Gorgani” din Bucuresti si Parintele Bogdan Badita – Producator general Trinitas TV, ne vor vorbi despre „Parintele Galeriu de-un leat cu Tara” si despre „O suta de imagini intr-o suta de cuvinte”
Ambele cuvantari au un caracter/continut specific anului nostru centenar, motiv pentru care Parintele Bogdan Badita va prezenta si un film documentar realizat de TV Trinitas, dedicat Fauritorilor Marii Uniri de la 1 Decembrie 1918!…
Tot in acest context vom realiza si un medalion omagial/comemorativ „In memoriam” inchinat Parintelui Profesor Nicolae Bordasiu!…
Va asteptam, pe toti, cu multa bucurie si aleasa pretuire!…