Anunt umanitar

În ultimul timp am realizat următoarele:

am mobilat grădiniţa, am cumpărat paturi, saltele, pilote, cearceafuri;
am făcut scara interioară din lemn după toate normele;
altă realizare este sala de mese, pictată şi pregătită pentru evenimentele ce vor avea loc în viaţa parohiei.

Au mai rămas de realizat următoarele:

3 uşi, treptele care urcă şi coboară la sala de mese şi la bucătărie, precum şi dotarea tehnică a grădiniţei;
avem doar o maşină de gătit şi un malaxor pentru pâine şi prescuri. Urmează să cumpărăm frigidere, masă de gătit, congelator şi cuptor pentru pregătirea mâncării.

Treptat-treptat le vom face şi pe acestea.

Săptămâna aceasta am luat centralele termice care încălzesc sala de mese şi grădiniţa. Aceste centrale şi boilerele urmează să le plătim eşalonat.
Dacă până acum am putut duce împreună această povară, sunt sigur că împreună vom şi finaliza aceste obiective pe care ni le-am propus, cu puţinul ban dat de fiecare. Vom împlini chemarea noastră misionară în această parohie. De aceea, venim la dumneavoastră rugându-vă să sprijiniţi după putere această acţiune misionară, căci darul pe care îl faceţi fiecare va prisosi în favoarea dumneavoastră.

Cu mulţumiri,

Părintele Dinu